Říjen 2012

Literární deníček (24.10.-30.10

30. října 2012 v 20:35 | Marille |  Literární deníček
Mám za sebou vážně špatný týden! Jak mám něco napsat, když pořád musím něco dělat? Nejdřív umít nádobí (pitomá rozbitá myčka!), potom vyluxovat... Áááááá! Vybouchne mi hlava, je mi zima a nemám žádný nápady! Pomozte mi někdo nebo vážně umřu!

Drabble

28. října 2012 v 20:14 | Marille |  Drabble
Takže, včera jsem byla na Let's dance: Revolution ve 3D a klidně budu tvrdit, že je to nejlepší film... roku? Jo, roku! Nějak mě uprostřed filmu trkl nápad. Měla jsem chuť vyklusat ze sálu a ten nápad sepsat, ale nakonec jsem si ho nějak udržela v hlavě až dokonce filmu a udržela si ho. Doma jsem se hned vrhla po papíře a sepsala ho. Je to moje první drabble a popravdě ani nevím, kolik má slov (Smějící se). Ale jsem s ním docela spokojená. Je to taková blbůstka, ale posouzení nechám na vás Mrkající.

100 otázek na mě...

25. října 2012 v 12:18 | Marille |  Nezařaditelné blbosti
ohle jsem našla na blogu Elis, která to našla na blogu Elzo a řekla jsem si, že by mohla být sranda to vyplňovat. A taky potřebuju nějak vyčistit mozek od pitomostí. Nebudu vám mít za zlé, když se vám to nebude chtít číst.

Literární deníček (16.10. - 23.10.)

23. října 2012 v 21:35 | Marille |  Literární deníček
Rozhodla jsem se opičit po té spoustě blogerů a blogerek, kteří toto provozují. Chci vás tímto vždy informovat o tom, jak pomalu píšu.

Pro ty, co to neznají:
Každý den si poznamenám, kolik slov jsem z čeho napsala a jak dlouho jsem to psala a případně jaký jsem měla hudební doprovod.

16.10.
Pracuji na: Příběh pro princeznu (soutěž)
Čas: 1 hod. 30 min.
Počet slov: 737
Zásek! Na všechno. Bolí mě hlava a nechce se mi nic dělat, pomoc!

Doprovod:


***
17.10
Pracuji na: Ničem
Čas: ---
Počet slov: ---

Jsem ták líná!

Doprovod: ---

***

18.10.
Pracuji na: Slohovce do školy
Čas: 3 hodiny
Počet slov: 843

Tak to dopadá, když se během psaní slohu do školy, díváte na televizi a hrajete hry na počítači.

***
19.10.
Pracuji na: Nepřátelství?
Čas: 1 hodina a pár minut
Počet slov: 429

Alespoň něco! A odjezd na chatu. Chystám se chytat inspiraci v lese.

Doprovod:

***

20.10.
Pracuji na: Příběh pro princeznu (soutěž)
Čas: 47 minut
Počet slov: 354

Jupí! Kapitola dopsaná! Chytání inspirace v lese vyšlo!

Doprovod:


***

21.10.
Na čem pracuji: Nepřátelství?
Čas: cca 45 minut
Počet slov: 20
Samé opravování a přepisování. Jsem v hájí!!! Kapitola má jenom devět set znaků! No nic, už jí zveřejním jinak se jí nedočkáte.

Doprovod:


***
22.10.
Na čem pracuji: Světlo noci
Čas: 2 hodiny
Počet slov: 2463
SN se tady nedočkáte. Zatím nemám v plánu to zveřejňovat. Ale možná sem jednou přidám ukázku.

Doprovod:


***
23.10.

Učení, učení, učení a potom město s kamarádkou. Today nic. Já jsem tááák líná!!!

Nepřátelství IV. část

23. října 2012 v 16:48 | Marille |  nepřátelství
Ahoj, dnes už po druhé. Kapitola k Nepřátelství je tu! Nemusíte tleskat, nemusíte oslavovat... Omlouvám se, že jsem ji psala tak dlouho, ale nějak jsem neměla inspiraci. Chtěla bych předem upozornit že Luciho (kdo ví, proč mu tak říkám, nechť se přihlásí) v téhle kapitole moc nepotkáte... Ale já nechci moc prodlužovat, takže už mlčím. Vážně mlčím....


1. kapitola

23. října 2012 v 14:25 | Marille
Ano, ano, já vím. Poslední dobou to tu úplně umřelo. Je mi to líto a budu se vám to snažit vynahradit...
Jak jste se asi dočetli v nadpisu, jedná se o první kapitolu nové povídky. Je to povídka do soutěže Příběh pro princeznu. Zadané téma pro tento měsíc bylo: Pád. Osobně se mi to téma líbí, ale vymyslet na něj něco, to bylo horší. Ale na poslední chvíli jsemkapitolu napsala. Nedivte se, že je krátká. Vlastně je ještě delší než měla být (Asi o 800 znaků... i s mezerami)...
Ps: Hlasování k druhému PM končí za tři... dva... jedna... TEĎ! A vítězným tématem se stává: Před branami smrti! Takže já jdu něco vymyslet. Bye, bye.
Pps: Písničku sem přidávám čistě jen proto, že mi líbí. Ke kapitole se hodí... Vlastně ne, nehodí se k ní, ale to je jedno, budete to muset přežít.

Další hlasování k PM

14. října 2012 v 15:08 | Marille
Jak už nadpis hlásá, pod tímto článkem najdete hlasování pro druhé kolo PM (Pisálkovaského Maratonu). Nebudu už déle zdržovat, jen řeknu, že na dlaší kapitolu k Nepřátelství si ješt počkáte. Mám totiž napsaných jen 800 slov... Bída! Ale vážně se snažím seč můžu! Ale abych vám zkrátila čekání, hodím sem svoje oblíbený video. Prosím, neděste se. Sice je to téma seriálu Winx, ale nezabívá se těmi neustále kladnými a za všech okolnosí hodnými vílami. Zabívá se Trix, sice velice neschopnými, ale za to nekonečně zlými čarodějkami. Já jim pořád fandím, ať Winx v čele s tou Bloom už konečně rozprášej a ono pořád nic.... Snad se jim to jednou povede. Ajaj, zase jsem tenhle článeček trošku protáhla. To by mohlo stačit. Já už mlčím a loučím se s vámi, jen pro zatím, samozřejmě.


Vaše Marillë

This is war| The Avengers

13. října 2012 v 10:35 | Marille |  Videa
Našla jsem video, který jsem si úplně zamilovala. 30 second to Mars normálně neposlouchám. Na tuhle píšničku, která je absolutně úžasná, jsem narazila na blogu Anti i s jedním, taky docela hezkým, videem, tak jsem si řekla, že se po ní taky podívám. A našla jsem tohle ( k nalezení pod mým vykecáváním) vážně úplně úžasný video, hrozně se povedlo... Na This is War se dá najít vážně, vážně, vážně hodně videí, ale na tohle prostě nikdo nemá!!! Ale jinak HP verze tu, jedna dost povedená verze Percy Jackson tady (Ta se vážně dost povedla), k tomu bych dala jedno upozornění. Nejdná se o video z filmu, ale o spoustu, spoustu obrázků od fanoušků knih. Taky chci umět kreslit! A ještě jedno šesti minutový taky téma Percy je zde... Tak a já si myslím, že mého kecání už bylo dost. Nyní se kochejte tím videem, kvůli kterému jsem vlastně napsala tenhle článek.


Poslední přání

8. října 2012 v 18:34 | Marille |  Jednorázové Povídky
První povídka na první téma v Pisálkovském maratonu. Zvolili jste poslední přání, takže mi nezbývá nic jiného, než na toto téma něco napsat... Ale to téma se mi líbí. Snad se vám bude líbit povídka, kterou jsem na tohle téma sesmolila. A vlastně jsem si uvědomila, že to s "posledním přáním" moc společného nemá, ale mě se to líbí. Ať se to líbí i vám.
Ps: Není to opravené.


Nějaká videa

7. října 2012 v 18:33 | Marille |  Nezařaditelné blbosti
Jak už název napovídá, tak v tomto článku jsou videa. Jsou celkem dvě, obě jsem tvořila já a obě jsou hrozná. Ale co... Tak nějak jsem se nudila a vzniklo z toho tohle. Jen tak mimochodem, ti kteří chodili na můj starý blog, jedno z nich znají. Takže si je užijte. Snad vám zkrátí čekání na další kapitolu.

Megan Moonithová

7. října 2012 v 18:10 | Marille |  postavy

Takže, aby tu nebylo moc rázdno než přijde další kapitola, seznámíme se postupně s hlavními postavami. No, a protože je Megan postavou úplně nejhlavnější, seznámíme se nejdřív s ní. Později tam třeba něco doplním.

Nepřátelství III. část

4. října 2012 v 20:16 | Marille |  nepřátelství
Dnes jsem se rozhodla, dát blogu novou vlajkovou povídku. A pokud jste alespoň trošku inteligentní, docvakne vám, že tou povídkou se stává Nepřátelství. Nejspíš sem snad během dneška dodám informace. Zatím jen povídka a doprovod.Pro Isenstar

4. října 2012 v 19:31 | Marille |  Nezařaditelné blbosti
Mám tu malý dárek pro blogerku Isenstar

Okolo blogu

4. října 2012 v 15:40 | Marille |  Marillin deníček

Je mi moc líto, že články tak nějak nepřibývají. Ale mám toto teď moc. Všechny důvody najdete v C.č.