Day 12+Day 13+ Day 14

21. září 2012 v 16:06 | Marille |  30 days book challenge
Díky challenge jsem si uvědomila, že to co čtu, je hodně jednostranné. Na den dvanáctý -opět- nemůžu odpovědět. Zásedně se vyhýbám knihám, které by připomínaly můj život, protože ke čtení jsem se uchýlila, kvůli touze odpoutat se od reality. A na den třináct to bude něco jinačího. Kniha ze série, která se tu už objevila. A co se týče čtrnáctky, nechte se překvapit, ale i tato série se tu objevila a dokonce i tento díl.

Day 13: Kniha, jejíž hlavní postava je ti nejvíce podobná


Název: Lehké Fantastično
Autor: Terry Pratchett
Série: Úžasná Zeměplocha
Díl: 2.

Anotace: Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk - neschopný a zbabělý čaroděj Mrakoplaš, který byl naposledy spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa ... Nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoli jiné galaxii!!!

Tou postavou, která mi je nejvíce podobná je Dvoukvítek. Společný máme především idealismus. Oba jsme snílci, kteří si nenechají své sny vyvrátit a jsme oba lehce naivní :). Ale bylo to těžké rozhodování. Pospojovat si všechny naše vlastnosti. Původně jsem myslela Lantaru z knihy Zpěv Draků, ale nakonec jsem se, jak vidíte, rozhodla pro Dvoukvítka.

Day 14: Kniha, jejíž hlavní postavu by bys chtěla vzít


Název: Záchrana Lilandgarie
Autor: Michaela Burdová
Série: Poselství Jednorožců
Díl: 3.
Anotace: Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! Boj o záchranu Lilagardie vrcholí! Elfí družina cestuje Tmavým lesem ke Stříbrnému jezeru, kde se má setkat s Aranis a Veraginem, který konečně svým přátelům odhalil své tajemství. Královna Kasandra na hradě Santiel čelí novým hrozbám. Válka je sice zažehnána, ale zdaleka není vyhráno. Podaří se království zachránit a nastolit opět rovnováhu světa?
Varování: Text níže obsahuje Spoiler!
Vím, že tahle kniha už tu byla, ale Postava, kterou bych si chtěla vzít, se nejvíce objevuje právě v tomto díle. A tou postavou je... minutka napětí. Maxarel!!! Ano, je to Maxarel. Popravdě byl mi sympatický už od začátku, ale v té třetí části byla jeho osobnost dokonale vykreslená. A navíc já ráda zlý hochy :D. A navíc on je tak... sexy! Nechápu, jak mohli být s Veraginem bratři (Nic proti Veragine), ale Maxarel je táák sexy a Verigin mi přijde takový neslaný nemastný. Konečně se našlo místo kam to můžu napsat. Ale vážně. Když ho Lavril zabila, já myslela, že ji půjdu do Lilandgarie uškrtit...
Marillë
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama