Day 06+Day 07

17. září 2012 v 14:31 | * Mája * |  30 days book challenge
Takže, po dlouhé době další book challenge. Bohužel nemám ani ponětí, co je to YA kniha, takže Day 06 vynachávám. Je mi líto. No nic, ale kniha ze které umíš citovat? Popravdě to pro někoho, kdo se pravidelně dívá na moji book challenge nebude překvapení. Já totiž umím citovat výhradně z Percy Jacksonů a to konkrétně všechna proroctví celé série. Moje nejoblíbenější je v knize Poslední z bohů, ale ta už tu byla. Tak si dáme druhé nejoblíbenější. To najdete v této knize:


Název: Proroctví
Autor: Rick Riordan
Série: Bohové Olympu
Díl: 1.

Anotace: Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná!
Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu?
Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci…

Tákže a teď to zmiňované proroctví.
Potomek blesku ať střeží se země,
K odplatě povstane Gigantů plémě,
Výheň a holoubek vězení sprostí,
Héru jež rozpoutá smrt ve své zlosti.
Psala jsem to z hlavy! Kniha je to opravdu více než zajímavá. Víte, nejdřív jsem si myslela, že to bude jen nějaká ubohá napodobenina PJ, ale jakmile jsem přečetla prvních pár stránek, došlo mi, že tohle bude opět bomba. V této knize se opět snoubí skvělí humor, napětí a originální příběh. Co víc k tomu dodat než: Božský! A jěště k tomu dneska vychází další díl! Já už se těším, až u nás zazvoní pošťák a já si konečně budu moct přečíst pokračování!
Pozn.: Výraz "Božský" má v této série obzvlášť velkou váhu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aravis Aravis | Web | 17. září 2012 v 19:24 | Reagovat

Tato kniha je stejně jako "předchozí" díly fantastická :D
A mmch trefila ses i do YA knihy ;) Tedy aspoň myslím...
Pokud jsem to správně pochopila tak YA znamená fantasy v našem světě... ale nevím to jistě... :D

2 Marillë Marillë | Web | 17. září 2012 v 20:24 | Reagovat

[1]: Hele, vážně? To jsou nějaký odborný výrazy, takže to je úplně mimo mě :D . A jen tak mimochodem, já čtu jen fantastické knížky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama