Září 2012

Výběr jezdce

30. září 2012 v 18:51 | Marille |  Jednorázové Povídky

Omlouvám se za ticho, které se už delší dobu vznáší na blogem. Důvodem je samozřejmě moje lenost a škola. Když se mi chce psát, musím něco dělat, učit se, jít na kroužek atd. a když mám čas, tak mě nic nenapadá. Hrůza. Ale naštěstí jsem si udělala čas hodit sem tuhle povídku. Napsanou ji mám už nějakou dobu, takže zbývalo ji jen přepsat. Nakonec jsem se k tomu dokopala. Obě dvě části jsou věnované mým oblíbeným blogerkám Erisdar a Isenstar, protože za prvé moc pěkně píšou a za druhý mají obě rády draky (Teda, alespoň co vím, tak ano). Druhá část se tu určitě taky zjeví. Ale jde o to kdy... No, já už vámžně nebudu zdržovat. Vybrala jsem jednu moc hezkou předělávku mojí oblíbené písničky, která k tomu nejspíš moc nesedí, ale s tím já už nic neudělám. Co víc dodat. Snad jen standardní větu: Ať se vám čtení líbí. Mrkající Ještě abych nezapomněla, anketa k prvnímu tématu na Pisálkovský maraton je uzavřaná právě... TEĎ. A prvním tématem je: Poslední přání. Takže povídku na toto téma očekávejte během tohoto týdne.
Ps: Povídka není opravená, protože se mi do toho nechtělo, takže vás prosím o schovívavost.


Návštěvníci duchové

22. září 2012 v 18:53 | Marille |  Marillin deníček
Tákže, sice jsem si všimla, že Mon Journal nikdo nečte, ale to je jedno. Kdyby si teď řekla, že budu psát, až budou lidi komentovat, nikam by se s návštěvností nedostala. Chce to prostě psát, psát a psát. A jednou se mi povede napsat článek, který se bude líbit. Ale na dnešek jsem si vybrala jiné téma než návštěvnost. Jedná se sice také o návštěvnost, ale v trochu jiném slova smyslu...

Pisálkovský maraton

22. září 2012 v 14:35 | Marille


Pisálkovský maraton


Day 12+Day 13+ Day 14

21. září 2012 v 16:06 | Marille |  30 days book challenge
Díky challenge jsem si uvědomila, že to co čtu, je hodně jednostranné. Na den dvanáctý -opět- nemůžu odpovědět. Zásedně se vyhýbám knihám, které by připomínaly můj život, protože ke čtení jsem se uchýlila, kvůli touze odpoutat se od reality. A na den třináct to bude něco jinačího. Kniha ze série, která se tu už objevila. A co se týče čtrnáctky, nechte se překvapit, ale i tato série se tu objevila a dokonce i tento díl.

Day 09+Day 10+Day 11

20. září 2012 v 18:31 | * Mája * |  30 days book challenge
Se dnem devátým vám zase moc nepomůžu. Brutální knihy já nesnáším, takže knihu, za které by se mi dělalo špatně jsem nikdy nečetla. A co se týče dne 10, budu se opět držet tradice. Někoho už to nejspíš nebude bavit, ale co se dá dělat. A co se tíče jedenáctky, vynasnažím se být originálnější.

Nepřátelství II. část

20. září 2012 v 18:07 | * Mája * |  nepřátelství
Rozhodla jsem se napsat pokráčko k nepřátelství. Sice mi to trvalo asi milion let, ale je tu. Tak ať se líbí.
Marillë

Gandalf style!

18. září 2012 v 20:17 | Marille |  Nezařaditelné blbosti
Tak tohle video zabíjí! Jen posuďte sami. Jedná se o parodii na jednu písničku japonského rapera s příšerně divným jménem. Každopádně, parodie je mnohem lepší než originál. No, já už nebudu zdržovat. Kochejte se, smrtelníci.


Noc

18. září 2012 v 16:26 | * Mája *
Více, sice pochyboju o tom, že tuhle novou rubriku bude někdo číst, ale já to vydržím. Deník. Samozřejmě, že ho sem dávám předevmí pro sebe, protože tuším, že můj život asi nikoho zajímat nebude. Ale i tak...
No dobrá, přiznávám, že francousky neumím. Ale "Mon journal" zní mnohem lépe než "My dairy" popřípadě "Můj deníček". Je to takové svěží. "My dairy" už je ohrané a "Můj deníček", no, to na mě moc takové české. Jak to říct...? Chybí tomu ta tajemnost cizího jazyka. A ještě bych snad mohla napsat, že se nebude ani tak jednat o zápisky z mého života, ale o moje myšlenkové pochody, názory a podobné nezajímavé bláboly. Ale teď už snad k tomu deníku, ne?

Day 08: Kniha, která tě děsí

18. září 2012 v 2:14 | * Mája *
Ehm ahoj, s vypětím všech sil přidávám další challenge a mizím do postele. Užijte si počteníčko. Dobrou noc.
Takže, kniha, která tě děsí. Jelikož, když mě kniha děsí, přestanu ji číst, v tomto vám asi moc nepřispěju. Žádnou extra děsivou knihu jsem nedočetla ani do poloviny. Tak jsem se rozhodla dát sem jednu z knih, jež jsem četla nedávno a pořádně děsivá byla.

Day 06+Day 07

17. září 2012 v 14:31 | * Mája * |  30 days book challenge
Takže, po dlouhé době další book challenge. Bohužel nemám ani ponětí, co je to YA kniha, takže Day 06 vynachávám. Je mi líto. No nic, ale kniha ze které umíš citovat? Popravdě to pro někoho, kdo se pravidelně dívá na moji book challenge nebude překvapení. Já totiž umím citovat výhradně z Percy Jacksonů a to konkrétně všechna proroctví celé série. Moje nejoblíbenější je v knize Poslední z bohů, ale ta už tu byla. Tak si dáme druhé nejoblíbenější. To najdete v této knize:

Day 05: Kniha, ve které by jsi chtěla žít

10. září 2012 v 16:40 | * Mája * |  30 days book challenge
Jakmile jsem se na tohle zadání podívala, bylo mi jasné, kterou knihu sem šoupnout. Potíž je v tom, že ze stejné série se tu už kniha objevila a jistě se ještě nějaká objeví. K mému štěstí má tato série pět dílů a další série se stejnou tématikou. Tak co, už víte?

Dnes jsem zvolila způsob hádanku. Ale anotace se nám tu objeví, samozřejmě.

Anotace: Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš?

Tak co, už víte? Neříkejte mi, že nevíte. Ale pokud jste na to nepřišli, mám tu pro vás obvyklé údaje o knize.


Day 04: Kniha, která tě rozbrečí

7. září 2012 v 15:29 | * Mája * |  30 days book challenge
Konečně jsem se dokázala přinutit k napsání další book challenge. Snad ještě dnas zvládnu dopsat nějakou další povídku. Pokud ne, čekejte ji nejspíš zítra nebo v neděli. Užijte si zbytek dne.

Nepřátelství?

3. září 2012 v 19:56 | * Mája * |  nepřátelství
Než si to začne čít jakýkoliv fanoušek HP, měl by vědět, že tahle Fan-fikce je psaná mnou! Já nejsem nijaký extra znalec světa HP, protože mně to popravdě ani moc nebaví. Ale námět se mi líbí a tak jsem si od Rowlingové vypůjčula Bradavice a některá jména. Nesnažte si ta jména spojovat s postavami z knih. Mnoho se jich sobě ani nepodobá... No já už nebudu mluvit a přejdu rovnou k věci.


Day 03: Kniha, která tě rozesměje

3. září 2012 v 13:03 | * Mája * |  30 days book challenge
Kniha, která tě rozesměje. Tak těch bylo... Třeba Záchrana Lilangarie, Proroctví a hlavně Poslední z bohů.

Day 02: Neoblíbená kniha

2. září 2012 v 13:03 | * Mája * |  30 days book challenge
Tak tohle rozhodně jednoduché bylo. Z mnoha knih, které jsem zatím přečetla, jsem si jich neoblíbila jen pár. Tak jako příklad tu máme: Třináct: třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky

Vzpomínka na léto

1. září 2012 v 19:12 | * Mája * |  Marillin deníček
Jedna z mých nejoblíbenějších letních píniček. Nikdy mě neomrzí. Užijte si ji a zavzpomínejte na léto. Dvanáct milionů shlédnutí za léto... Ego má pravdu. Žijeme len raz!


Day 01: Oblíbená kniha

1. září 2012 v 18:22 | * Mája * |  30 days book challenge
Rozjíždím tento projekt s prvním zadáním. První zadání je oblíbená kniha. Tady jsem se musela dlouho rozmýšlet, protože oblíbených knih mám spoustu. Nakonec jsem se rozhodla pro Deltora: Údolí ztracených.

30 days book challenge

1. září 2012 v 13:29 | * Mája * |  30 days book challenge
Takže, na jednom blogu, konkrétně tady, jsem našla zajímavý projekt. Je o tom, každý den zveřejnit jednu knihu na zadané téma. Ale jen bych vás chtěla upozornit, že u mě to určitě nebude pravidelné. Některá témata už mám předem vymyšlená, ale někdy to vážně nevím.

~ Day 01: Oblíbená kniha
~ Day 02: Neoblíbená kniha
~ Day 03: Kniha, která tě rozesměje
~ Day 04: Kniha, který tě rozbrečí
~ Day 05: Kniha, ve které bys chtěl/a žít
~ Day 06: Oblíbená YA kniha
~ Day 07: Kniha, ze které umíš recitovat/ citovat
~ Day 08: Kniha, která tě děsí
~ Day 09: Kniha, ze které ti je špatně
~ Day 10: Kniha, která změnila tvůj život
~ Day 11 Kniha od tvého oblíbeného autora
~ Day 12 Kniha, která nejvíce připomíná tvůj život
~ Day 13: Kniha, jejíž hlavní postava je ti nejvíce podobná
~ Day 14: Kniha, jejíž hlavní postavu by sis chtěl/a vzít
~ Day 15: První kniha, kterou si přečetl/a jako dítě
~ Day 16: Nejdelší kniha, jako jsi kdy četl/a
~ Day 17 Nejkratší kniha, kterou jsi kdy četl/a
~ Day 18: Kniha, kterou máš rád/a, ale jsi v rozpacích, když to musíš říct
~ Day 19 Kniha, která tě změnila
~ Day 20 Knihu, kterou jsi nejvíc krát četl/a
~ Day 21: Oblíbená obrázková kniha z dětství
~ Day 22: Kniha, kterou se chystáš číst
~ Day 23 Kniha, o které říkáš, že jsi ji četl/a, ale není to pravda
~ Day 24: Kniha, ve které je tvá oblíbená scéna
~ Day 25: Oblíbená kniha, kterou jsi četl/a ve škole
~ Day 26: Oblíbená non-fikce
~ Day 27: Oblíbená fikce
~ Day 28: Kniha, kterou jsi naposledy četl/a
~ Day 29: Kniha, kterou právě čteš
~ Day 30: Nejlepší kniha, kterou jsi letos přečetl/a
Takže, tešte se na první knihu. Dočkáte se jísnad už dnes.